Informační most sdružení měst a obcí na česko-slovenské hranici

Nadace Via - vyhlášení programu Místo, kde žijeme

Nadace Via vyhlásila program Místo, kde žijeme -  program nabízí těm, kteří chtějí propojit místní lidi, neziskovky, firmy a instituce a společně upravit konkrétní veřejný prostor (vnitřní nebo vnější). 

Cílem programu je pomoci takovým proměnám, které podpoří setkávání lidí v obci.
  

Žadatelem může být obec do 2 000 obyvatel či místní spolek.

 

Bližší informace o programu: https://www.nadacevia.cz/misto-kde-zijeme/#oprogramu či na přiloženém letáku.

Uzávěrka je 8.1. 2020.

... více

Valné shromáždění a konference 11.12.2018 Pozlovice

Valné shromáždění Sdružení měst a obcí Východní Moravy se bude konat dne  11.prosince 2018 v 8.30 v Pozlovicích v Hotelu Pohoda. Navazovat bude konference "Chytře na rozvoj obcí a Měst". ... více

Pozvánka na valné shromáždění 21.6.2018 Vizovice

Valné shromáždění Sdružení měst a obcí Východní Moravy se bude konat dne  21.června 2018 v 9.30 ve Vizovicích, v zasedací místnosti městského úřadu.
Pozvánku na setkání naleznete níže. V rámci programu se také dozvíte aktuální informace o dotačních možnostech na rok 2018 či bude možnost rozvést diskuzi o dopadech směrnice GDPR na obce.

Těšíme se na setkání. ... více

Pozvánka na Valné shromáždění SMOVM 30.11.2017

Valné shromáždění Sdružení měst a obcí Východní Moravy se bude konat dne  30.listopadu 2016 v 9.30 ve Zlíně, Interhotel Moskva, náměstí Práce 2512.
Pozvánku na setkání naleznete níže. V rámci programu se také dozvíte aktuální informace o dotačních možnostech na rok 2018 či bude možnost rozvést diskuzi o dopadech směrnice GDPR na obce.

Těšíme se na setkání. ... více

Pracovní setkání s účetními obcí

Ekonomický odbor krajského úřadu pořádá pracovní setkání, které se uskuteční v sídle Krajského úřadu Zlínského kraje ve Zlíně, tř. Tomáše Bati 21, v 16. patře, v zasedací místnosti zastupitelstva Zlínského kraje. 
 
Termíny pracovních setkání:
 
  9. 11. 2017 čtvrtek okres Kroměříž
22. 11. 2017 středa okres Vsetín
30. 11. 2017 čtvrtek okres Uherské Hradiště
 5. 12. 2017 úterý okres Zlín
 
Pozvánka na pracovní setkání účetních obcí a DSO je rovněž zveřejněna na webových stránkách ZK: www.kr-zlinsky.cz – informace pro obce – odbor ekonomický – oddělení účetnictví, pracovní setkání s obcemi, 2017 pozvánka na pracovní setkání s účetními obcí ZK. ... více

Aplikace ministerstva financí umožní obcím transparentně prezentovat své hospodaření

Miniterstvo financí vytvořilo pro potřebu obcí a měst aplikaci Cityvizor. Aplikace je určena obcím a městům a umožňuje jim publikovat údaje o svém hospodaření v přehledné a občanům přístupné podobě. Jde vlastně o obdobu tzv. rozklikávacích rozpočtů, které už dnes některé obce na webech zveřejňují. V CityVizoru se uživatel může rychle dostat až na úroveň jednotlivých faktur, které obce vystavily. Neukazuje se ovšem sken faktury, ale hlavní údaje: datum, částka, účel platby a firma, která peníze inkasovala.V případě zájmu ob ližší informace navštivte webové stránky https://cityvizor.cz/

Nebo článek na serveru lupa.cz, který posloužil jako zdroj informací v této aktualitě.

... více

Valné shromáždění SMOVM 20.6.2017 Rusava

Váření členové sdružení,
rád bych Vás touto cestou pozval na jednání valného shromáždění obcí SMOVM, které se koná dne 20.6.2017 od 10 hod. na obecním úřadě v Rusavě. Pozvánku jste obdrželi na Vaše emailové adresy, případně ji naleznete přílohou této aktuality.

Děkuji a těším se na setkání.

Otakar Prudil, Tajemník ... více

Již za měsíc proběhne velký jarní úklid. Přidejte se!

Do vypuknutí dobrovolnické akce Ukliďme svět, ukliďme Česko 2017 zbývají přesně dva měsíce. Po loňském rekordním ročníku je letošním cílem překonání hranice 100 000 zapojených dobrovolníků. Své úklidy mohou zájemci o uklízení přihlašovat již nyní na webu projektu www.UklidmeCesko.cz. Není na co čekat, vzkazují organizátoři akce. ... více

Nabídka zaměstnání

Místní akční skupina Severní Chřiby a Pomoraví, z.s. vyhlašuje výběrové řízení na pozici projektového manažera/projektové manažerky. Více ZDE. ... více

Valné shromáždění SMOVM 29.11.2016

Vážení členové SMOVM,

příjměte prosím pozvání na Valné shromáždění Sdružení měst a obcí Východní Moravy, které se bude konat dne 29. lidtospdu 2016 v 10.00 hodin v nové sokolovně ve Slušovicích.

Pozvánka je přílohou této aktuality. ... více

Valné shromáždění SMOVM 23.6.2016

Vážení členové SMOVM,

příjměte prosím pozvání na Valné shromáždění Sdružení měst a obcí Východní Moravy, které se bude konat dne 23. června 2016 v 10.00 hodin v kulturním domě v Brumově-Bylnici.

Pozvánka je přílohou této aktuality.

... více

Výzva k podání nabídky na veřejnou zakázku malého rozsahu

Sdružení měst a obcí Východní Moravy vyhlašuje výzvu k podání nabídky na veřejnou zakázku malého rozsahu -  Zajištění mapového internetového portálu a mapových vrstev a aplikací pro projekt Informační most meziobecní česko-slovenské spolupráce.
... více

Zahajujeme realizaci projektu přeshraniční spolupráce "Informační most česko-slovenské meziobecní spolupráce"

Sdružení měst a obcí Východní Moravy ve spolupráci s Trenčianskou regionálnou a rozvojovou agentúrou společně připravili projekt, jehož hlavním cílem je podpořit rozvoj společného informačního prostoru na obou stranách česko-slovenské hranice. Realizace projektu bude probíhat od 1.9.2014 do 31.5.2015.
Projekt je podpořen v rámci Operačního programu Slovenská republika - Česká republika 2007-2014.
... více

Pozvánka na VS SMO VM dne 30. 6. 2014

Pozvánka na VS SMO VM dne 30. 6. 2014 ... více

Projekt meziobecní spolupráce

Sdružení měst a obcí Východní Moravy se zapojilo do projektu "Systémová podpora rozvoje meziobecní spolupráce v ČR v rámci území správních obvodů obcí s rozšířenou působností" r. č. projektu: CZ.1.04/4.1.00/B8.0001. Tento projekt je podpořen v rámci dotace z EU, Evropský sociální fond – Operační program Lidské zdroje a zaměstnanost. Nositelem projektu je Svaz měst a obcí ČR. Doba trvání je od 1. 5. 2013 do 30. 6. 2015.

... více

Sdružení měst a obcí Východní realizovalo seminář se zaměřením na prezentaci úspěšných prjektů v oblasti vzdělávání

SMOVM ve spolupráci s odborem školství Zlínského kraje zrealizovalo jeden z plánovaných seminářů v rámci projektu podpořeného Ministerstvem pro místní rozvoj. Seminář představil úspěšné proejkty v obalsti vzdělávání, které byly realizovány na území Zlínského kraje.
... více
EU
Bilé Karpaty
TENTO MIKROPROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKOU UNIÍ, Z PROSTŘEDKŮ FONDU MIKROPROJEKTŮ SPRAVOVANÉHO REGIONEM BÍLÉ KARPATY